خانه / مجله شهر / خواندنی ها / کمربند راز موفقیت الکس فرگوسن

کمربند راز موفقیت الکس فرگوسن

الکس فرگوسن

سرآلکس فرگوسن ۷۲ سالاه در گلاسکو متولد شده است. فرگوسن می‎گوید او شلاقی را که معلمش خانم الیزابت تامسون با آن در خانه اقدام به تنبیهش می‌کرده را پیش خود نگه داشته است. سرآلکس فرگوسن در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ میلادی در مدرسه بروملون روئد پرایمری در گووان درس می خوانده است . تنبیه بدنی بچه‌ها از سال ۱۹۸۷ در مدارس بریتانیا متوقف شده است.

فرگوسن عنوان کرده است زمانی که در تیم رنجرز بازی می‌کرده آموزگارش با وی تماس می‌گرفته و تا زمانی که زنده بود با هم تماس داشتند. پس از آن خانواده‌اش معلمش این شلاق را به فرگوسن داده‌اند.

کمربند راز موفقیت الکس فرگوسن

فرگوسن گفت: من نتوانستم در مراسم تدفین خانم معلم شرکت کنم چون در آن زمان هدایت منچستریونایتد را بر عهده داشتم و خارج از انگلستان بودم اما چند ماه بعد بسته‌ای دریافت کردم. او وصیت کرده بود که شلاق به من برسانند . به همراه بسته نامه‌ای بود که داخل آن نوشته بود: “تو بیش از هرکسی معنی این کمربند را می‌دانی.”

فرگوسن گفت: این درسی است که من فرا گرفتم. نوه‌های من از این کمربند می‌ترسند. شش ضربه از این کمربندها و یک درد بی حد و حصر. من عادت داشتم دستم را بکشم. اما این نوع از جریمه برای کسی بود که از خط خارج می‌شد.

فرگوسن می‌گوید او و شاگردان دیگر برای خانم تامسون احترام بسیاری قائل می‌شدند. فرگوسن وقتی ۱۱ ساله بود عرض گلاسکو را طی کرد تا در مراسم ازدواج آموزگارش شرکت کند.

الکس فرگوسن گفت: وقتی الان درباره خانم تامسون فکر می‌کنم متوجه می‌شوم فقط بحث آموزش مطرح نبوده است. او تلاش می‌کرد تا تو را تبدیل کند به بهترین کسی که می‌توانی باشی.

الکس فرگوسن  در ماه مه گذشته پس از ۲۶ سال حضور در منچستریونایتد از مربیگری این تیم استعفا داد. او را به حاکم کردن مسائل انضباطی می‌شناسند و فریادهای او در صورت بازیکنان را به سشوار تشبیه کرده‌اند.

منبع : مهر

همچنین ببینید

پرسپولیس فاتح دربی هشتاد و نهم

دربی هشتاد و نهم هشتاد و نهمین دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس در هفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *