خانه / مجله شهر / فیلم ایرانی / بررسی قسمت اول از فصل هشتم Game of Thrones “دورهمی در وینترفل”

بررسی قسمت اول از فصل هشتم Game of Thrones “دورهمی در وینترفل”

نقد و بررسی قسمت اول از فصل هشتم Game of Thrones “دورهمی در وینترفل”

جا داره تا قبل از تفسیر و بررسی قسمت اول، آغاز فصل هشتم و نهایی سریال بازی تاج و تخت رو به تمامی طرفداران این سریال بزرگ تبریک و تهنیت عرض کرده و در این ایام خجسته، از تمامی دوستان عزیزم عاجزانه التماس دعا دارم.

و اما بعد از بیش از ۵۰۰ روز انتظار، سرانجام “بازی تاج‌و‌تخت” سریالی که در سالیان آینده با فرزندانتون و حتی به احتمال بسیار بالا با نوه‌هاتون در رابطه باهاش صحبت خواهید کرد پخش فصل ۸ام و نهایی خودش رو آغاز کرد. سریالی که به ضرس قاطع در لیگ ستارگان ژانر فانتزی و در کنار آثاری همچون ارباب حلقه‌ها و هری پاتر قرار داره و می‌تونید از حالا اون رو آقای بی‌بدیل ژانر فانتزی در تلویزیون حساب کنید.

به دوستانی هم که هنوز قسمت اول فصل هشت رو ندیدن متذکر میشم که این پست از الان به بعد، حاوی اسپویلر است.

قسمت اول فصل هشتم که عمدتا در وینترفل گذشت و بهمین خاطر هم اسم این قسمت صرفا وینترفل گذاشته شده، حاوی صحنه‌ی اکشن یا شوک غافلگیرکننده‌ی داستانی نبود. در عوض، عمده‌ی این قسمت شامل برگردوندن خیلی از شخصیت‌های اصلی پیش همدیگه بعد از سالیان سال بود. شخصیت‌هایی که بعضا حتی از فصل یک به بعد همدیگه رو ندیده بودن. چندتا از شخصیت‌هایی که بعد از مدت‌ها در این قسمت دوباره بهم رسیدن اینا هستن:

جان اسنو – آریا استارک – بران استارک: این اولین بار بود که جان اسنو بعد از آغاز جنگ داخلی در هفت‌پادشاهی (شما بخونید فصل اول) تونست خواهر ناتنی موردعلاقه‌ش یعنی آریا و همینطور هم برادر ناتنیش بران استارک رو ببینه. استارک‌ها در حال حاضر قطعا کهکشانی‌ترین خاندان وستروس هستن. آریا استارک تبدیل به یک قاتل بدون چهره و ظاهرا غیرقابل توقف شده، بران استارک یک ذهن‌خوان با قابلیت قرار گرفتن در جسم حیوانات و آدم‌ها و سفر به گذشته شده و جان اسنو هم که دیگه شاه شماله با ۲ اژدها در اختیارش. و البته سانسا هم که ظاهرا هنوز نوبت حرکتش نرسیده و احتمالا میره تا در قسمت‌های آینده به احتمال زیاد با دنریس به مشکل بخوره.

جان اسنو – سم تارلی: سم تارلی بعد از اینکه در سیتادل مشغول تحقیق در رابطه با روش‌های نابود کردن وایت‌واکرها بود به وینترفل برگشت و رفیق شفیقش جان اسنو رو بعد از مدت‌ها دید و اون رو هم به شدت غافلگیر کرد و بهش گفت که جان وارث برحق تخت آهنینه.برای بعضی از دوستانی که نمیدونن چرا دقیقا جان به دنریس برای وراثت پادشاهی اولویت داره: قضیه اینطوریه که جان، فرزند مشروع ریگار تارگرین و لیانا استارک (خواهر ند استارک) هستش. ریگار تارگرین پسر اول آئریس تارگرین (شاه مجنون و فرمانروای وستروس قبل از شورش رابرت باراتیون) بود. دنریس هم آخرین فرزند آئریس تارگرین هست و به عبارتی پدر جان اسنو، برادر دنریس تارگرین هست. اما وراثت از شاه به فرزند پسرش منتقل میشه و نه به فرزند دختر. حتی نوه‌ی پادشاه از فرزند پسرش به دختر پادشاه در رسیدن به تاج‌و‌تخت اولویت داره. دنریس هم تا الان به این دلیل خودش را وارث برحق می‌خوند که فکر می‌کرد هیچ کس دیگه‌ای از نسل تارگرین‌ها باقی نمونده. از اونجایی که پدر جان اسنو در اصل وارث تاج و تخت بود در نتیجه بعد از اون، پادشاهی باید به فرزندش که جان اسنو باشه برسه. حالا چیزی که جالب خواهد بود واکنش دنریس به شنیدن این خبره. تا زمانی که جان اسنو وجود داشته باشه، عملا دنریس نمیتونه ادعایی روی تخت پادشاهی وستروس داشته باشه.

بهترین کوتاه کننده لینک ایرانی

سگ – آریا استارک: آخرین بار که سگ و آریا استارک همدیگه رو دیدن، سگ مثل سگ از آریا خورد و آریا سگ رو ول کرد که بمیره اما از اونجایی که سگ، سگ‌جون بود الان اینجاست و من همچنان منتظر و امیدوارم که با برادرش، آقای کوه که در حال حاضر نوکر سرسی هست بالاخره دوئل کنه. چون در اصل این کوه بود که صورت سگ رو در بچگی سوزوند و باعث شد سگ از همون موقع از آتیش بترسه.

جیمی لنیستر – بران استارک: لحظه‌ی منحوسی که جیمی، بران رو در قسمت اول فصل اول از بالای برج به پایین پرت می‌کنه (و عملا اولین شوک داستانی سریال هم محسوب میشه) در اصل کلید آغاز جنگ داخلی وستروسه که هنوزم در جریانه. پس قطعا برخورد این دو شخصیت در قسمت‌های بعدی بسیار جذاب میشه. ضمنا این جیمی لنیستر بود که شاه مجنون که پدر دنریس بود رو به قتل رسوند. لقب شاه‌کش جیمی هم از اینجا میاد چون در زمان حکومت شاه مجنون، جیمی رئیس گارد محافظین پادشاه بود ولی در نهایت وقتی شکست شاه در مقابل رابرت معلوم شد، بهش خیانت کرد و اون رو به قتل رسوند. حالا حضور اون در مقابل دختر شاه مجنون قطعا جالب توجه خواهد بود.

در کل این قسمت زیاد به حواشی مقرپادشاهی یا به خصوص شاه‌شب نپرداخت ولی لرد آمبر بیچاره به شکل فجیعی سلاخی شد که نشون میده وایت‌واکرها از همین قسمت اول در حال سِفت زدن هستن.

منبع : آرین دراما

همچنین ببینید

دانلود فیلم دم سرخ ها

دم سرخ ها نام اثر: دم سرخ ها کیفیت ها: full hd 1080p – hd …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *